vrták vykružovací korunkové, sada 11ks

do dřeva
    Typ vrtáku
    korunkové/jádrové
    Sady vrtáků

19-22-25-29-38-44-51-64mm, do dřeva, sádrokartonu, překližky, apod.

• Cena 140Kč - za ní nelze čekaz zázraky
      • Bytelný plastový kufřík
      • 8 průměrů - 19-22-25-29-38-44-51-64mm
      • Okraje řezu u větších průměrů jsou relativně čisté
      • Vše v balení je poctivě naolejováno, po rozbalení jsem musel celu sadu otřít, ale nohrozí, že vám výrobek dorazí zkorodovaný
      • Malé průměry (19-22-25-29-38mm) hází extra hodně a otrhávají hrany řezu
      • Velké průměry (44-51-64mm) hází, ale vykružují kruhovou díru, jen ca. o 2mm větší, ale po okrajích čistá, neotrhaná
      • Házení zatěžuje osu a ložiska vrtačky
      • Pilky jsou velmi tupé, vyřezávání trvá dlouho a meteriál se pálí

Před koupí bohužel člověk házivost vykružovacích vrtáků nepozná. Sháněl jsem vyhružováky na občasné hobby použití - vyvrtání díry do linky, do skříňky pod televizi... Proto se mi nechtělo investovat 1200Kč za profisadu. Doposud jsem používal vykružovací vrták s výměnými lamelami a udělal jsem chybu, že jsem nekoupil nové opět s lamelami.

Zatím jsem použil průměr 51mm do dřevotřísky - řez je čistý, kruhový, ale nemá 51mm, ale ca. 53mm - s tím je třeba při měření počítat. Menší průměry vzhledem k házení velmi otrhávají hranu a jsou tedy nepoužitelné. Pilky jsou velmi tupé. Zboží posílám na reklamaci.